Skip to content

24/06/2021

Leestijd:3min

Sweco Belgium

Sweco en Boydens Engineering gaan samenwerken

Ingenieursbureau Sweco Belgium heeft een Share Purchase Agreement met Boydens Engineering afgesloten. Sweco en Boydens Engineering hebben een versterkende, complementaire passie voor duurzame, uitdagende projecten met een ontwerp dat staat voor kwaliteit, functionaliteit en comfort, én met respect voor de architectuur van het gebouw en zijn omgeving.

‘Boydens Engineering heeft een sterke reputatie op het vlak van innovatie, technische installaties en complete dienstverlening aan architecten, projectontwikkelaars en gebouweigenaren. Door de krachten te bundelen, anticiperen we op de duurzame transities die we momenteel in de samenleving zien en kunnen we onze klanten een nog ruimer expertise-aanbod aanreiken. De kruisbestuiving tussen onze kennisgebieden en disciplines stelt ons in staat om vandaag de gebouwen van morgen te ontwerpen”, verklaart Erwin Malcorps, Managing Director van Sweco Belgium.

Boydens Engineering is sinds 1961 actief als bouwtechnisch ingenieursbureau voor duurzame bouwprojecten en flankerende onderzoeksactiviteiten in de publieke en private sector. De omzet in 2020 bedroeg ongeveer 10 miljoen EUR. De meer dan 150 specialisten werken vanuit vestigingen in België (Brugge, Groot-Bijgaarden, Gent), Luxemburg (Esch-sur-Alzette) en Vietnam (Hanoi, Ho Chi Minh City). Ze verzorgen het ontwerp en de uitvoeringsopvolging van voorbeeldgebouwen die uitblinken op het gebied van energie-efficiëntie, ecologie, rendabiliteit, architecturale kwaliteit en zichtbaarheid.

“We weten dat onze projecten en experten in goede handen zijn bij Sweco. Samen zullen we streven naar slimme energieoplossingen voor gebouwen met een minimale milieu-impact. Een krachtige baseline als ‘Transforming Society Together‘ klinkt ons daarbij als muziek in de oren. Ook de open en efficiënte bedrijfscultuur met lokale verwevenheid binnen een internationale context is een bijzonder raakvlak. We zijn erg blij met het warme, respectvolle onthaal als gelijke partners dat we bij Sweco ervaren”, getuigt Dirk Boydens, CEO van Boydens Engineering.

Van links naar rechts: Wim Boydens (CSTO Boydens Engineering), Erwin Malcorps (Managing Director, Sweco Belgium), Dirk Boydens (CEO Boydens Engineering), Kurt Corvers (COO Boydens Engineering), Vicky De Bollen (Director Finance, Facility & Legal, Sweco Belgium)

Foto: © Faye Pynaert

Overig nieuws

Expert Talk, Industrietransitie, Koolstofvrij, Industry Transition, Zero-Carbon01/04/2026

CCS in de praktijk: lessen uit industriële projecten

Lees meer

New national hockey stadium ready for the 2026 World Cup
Gebouwen met een lage impact30/03/2026

Nieuw nationaal hockeystadion klaar voor het WK 2026

Lees meer

Schrijf je in op onze nieuwsbrief

Ontvang updates over baanbrekende projecten, duurzame oplossingen en exclusieve inzichten van Sweco. Schrijf je nu in voor onze nieuwsbrief en transformeer mee naar de toekomst.
  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
    U kunt uw toestemming op elk moment intrekken via de uitschrijflink in onze e-mails.